Начало Новини На Балканиадата за ветерани в Корча (Албания) – 95 медала за нашите

На Балканиадата за ветерани в Корча (Албания) – 95 медала за нашите

от Alexander Vangelov
Публикувано: Последно актуализирано на 640 разглеждания

Балканиада за ветерани в Корча (Албания)

Най-добрите от нашите взеха „своите“ медали

Макар и с голямо закъснение, най-после пълните резултати от завършилата в неделя Балканиада за ветерани в Корча, Албания са налице. Това ни дава възможността да направим кратък преглед на сътвореното от българите на стадиона в албанския град.

Отново се отличиха познати имена с авторитетни изяви –спринтьорът от Габрово Живко Желев, вездесъщата Магдалена Христова (тя впрочем „забрави” конкурентките си на 80 м преп., финиширайки на 15 метра пред втората, а на скок на дължина победи „сребърната“ с повече от 50 см!), стайерът Боян Лефтеров, варненецът Йордан Генов на хърделите, врачанинът Тони Велков на гюлле и диск, Таня Димитрова – шампионка на 400 м и 1500 м, неостаряващата по дух Любов Ходеева (злато на гюлле и диск при жените над 80 години!), „наборът” на Ходеева Петър Петров, също от Правец и….всички, абсолютно всички, които воюваха сърцато и се раздадоха докрай (според възможностите си) на писта и по секторите!

Ето и всички резултати на българите (в щафетите не са ми известни съставите, за жалост)

М Ъ Ж Е

100 м                                    М40       4. Михаил Бозуков (Ботев Пд)                               12.02

М45       1. Живко Желев (Габрово)                       11.67

  1. Ивелин Симеонов (Габрово)             12.63
  2. Мариан Стоянов (Габрово)                 12.69
  3. Галин Петков (Габрово)                        12.83

М50       6. Свилен Митрофанов (Габрово)        13.08

М60       3. Петьо Христов (Габрово)                     13.60

М65       6. Любомир Кътевски                                 16.84

М80       3. Петко Величков (Атл Мастърс)         28.59

 

200 м                                    М35       2. Веселин Червенков (Ботев Пд)        23.41

М40       3. Михаил Бозуков (Ботев Пд)                               24.33

М45       1. Живко Желев (Габрово)                       24.10

  1. Ивелин Симеонов (Габрово)             25.39
  2. Галин Петков (Габрово)                        26.02
  3. Мариан Стоянов (Габрово)              26.31

М50       7. Свилен Митрофанов (Габрово)        27.60

М60       4. Петьо Христов (Габрово)                     29.64

М75       2. Йордан Генов (Атл 2002 Вн)                               35.23

М80       2. Петко Величков (Атл Мастърс)         69.04

 

400 м                                    М35       2. Веселин Червенков (Ботев Пд)        52.60

М50       6. Александър Христов                              64.83

  1. Никола Петков (Ботев Пд) 65.94

М55       4. Веселин Божилов (атл Мастърс)     66.73

 

800 м                                    М50       3. Петко Захариев                                        2:22.16

  1. Йордан Димитров (Габрово)             2:22.48
  2. Никола Петков (Ботев Пд)                2:44.58

М55       5.  Митко Клявков (Ботев Пд)                 2:35.53

  1.   Веселин Божилов (Атл Мастърс)    2:36.13

М60       1. Христо Колев (Правец 92)                   2:39.44

М65       1. Боян Лефтеров (Атл Мастърс)          2:31.61

 

1500 м                                 М50       4. Йордан Димитров (Габрово)             5:05.40

М60       1. Боян Лефтеров (Атл Мастърс)          5:15.81

М80       2. Петър Петров (Правец 92)                   12:22.75

 

 

5000 м                                  М80       3. Петър Петров (Правец 92)                   48:48.4

 

2000 м стипълчейз        М60       2. Христо Колев (Правец 92)                   8:32.9

М75       1. Йордан Йорданов (Атл 2002 Вн)      17:15.3

 

100 м преп.                       М50       2. Константин Киров (Габрово)              16.80

 

80 м преп.                         М75       1. Йордан Генов (Атл 2002 Вн)                               19.38

 

300 м пр.                            М75       1. Йордан Генов (Атл 2002 Вн)                               64.70

 

Скок височина                М50       1. Константин Киров (Габрово)              1.60

М55       2. Алекси Чиликов (Габрово)                  1.40

М60       2. Борислав Дянков (Габрово)                               1.40

 

Скок дължина                 М50       3. Николай Божков (Спорт Мастърс)  3.85

М55       3. Алекси Чиликов (Габрово)                  4.65

М60       3. Борислав Дянков (Габрово)                               4.33

М75       5. Йордан Йорданов (Атл 2002 Вн)      2.20

 

Тласкане на гюлле       М35       1. Тони Велков (АК Враца)                       13.54

М45       3. Костадин Тодоров (Ботев Пд)            11.46

М50       5. Николай Божков (Спорт Мастърс)  8.95

М55       1. Георги Драганов  (Ботев Пд)              12.94

  1. Пламен Мартински 7.16

М65       6. Иван Стойков                                             8.75

  1. Любомир Кътевски 8.60

 

Мятане диск                    М35       1. Тони Велков (Ак Враца)                        44.98

М55       2. Георги Драганов (Ботев Пд)                               31.92

М60       2. Сергей Стаменов (Олимпия Враца)               39.68

М65       3. Динко Матев (Атл 2002 Вн)                 36.18

 

Хвърляне Чук                  М50       2. Николай Божков (Спорт Мастърс)  20.00

М65       3. Михаил Иванов (Атл Мастърс)         26.26

М70       3. Койно Койнов (Атл 2002 Вн)               22.82

 

Хвърляне на копие      М45       1. Костадин Тодоров (Ботев Пд)            47.81

  1. Владимир Христов (Габрово) 21.04

М50       7. Николай Божков (Спорт Мастърс)  26.00

М55       2. Георги Драганов (Ботев Пд)                               35.00

  1. Пламен Мартински 24.90

М70       4. Койно Койнов (Атл 2002 Вн)               21.00

М60       3. Петко Величков (Атл Мастърс)         6.65

 

Щафета 4х100 м             М40       2. Сборен Отбор                                           56.06

М45       1. (Св.Митрофанов, Ж.Желев,

Ив.Симеонов, М.Стоянов)                       49.23

 

Щафета 4х400 м             М40       3. Сборен отбор                                            4:50.21

 

Балканска щафета

800х400х200х100 м        М35       4. Сборен отбор                                            4:06.70

М40       2. Сборен отбор                                            5:40.68

М45       1. (?;?;?; Живко Желев)                             4:00.13

М50       2. (Й.Димитров, Н.Петков,

Св.Митрофанов, Петьо Христов)          4:11.01

М55       1. Сборен отбор                                            4:41.87

 

5000 м сп.ход.                 М45       1. Владимир Христов (Габрово)            35:14.6

М50       2. Йордан Димитров (Габрово)             29:19.8

 

Ж Е Н И

100 м                                    Ж40       1. Вяра Първанова (Феникс 2004)         12.57

Ж50       2. Мерлина Пападопулу                           13.72

  1. Жана Кръстева 17.80

Ж55       3. Татяна Николова (Габрово)                16.40

  1. Емилия Иванова (Габрово) 19.63

Ж65       3. Маргарита Михайлова (Атл 2002 Вн) 34.11

 

200 м                                    Ж40       2. Вяра Първанова (Феникс 2004)         26.80

Ж50       2. Мерлина Пападопулу                           29.96

  1. Жана Кръстева 38.21

Ж55       3. Татяна Николова (Габрово)                34.52

 

400 м                                    Ж35       3. Цветелина Христова                              69.23

Ж40       1. Таня Димитрова (Атлет Мездра)         63.05

Ж45       2. Ели Божилова (Атл Мастърс)             71.43

Ж50       3. Каролина Николова                                               72.65

Ж55       3. Марийка Анчева (Ботев Пд)                              86.11

Ж60       3. Тотка Иванова (Габрово)                     89.02

Ж70       3. 3. Септемврина Костова (АтлМастърс)

 

800 м                                    Ж35       3. Цветелина Христова                              2:47.04

Ж45       2. Ели Божилова (Атл Мастърс)             2:47.26

Ж50       1. Каролина Николова                                               2;50.58

Ж55       3. Марийка Анчева (Ботев Пд)                              3:27.36

Ж60       1. Катя Семкова (Олимпия Враца)       3:27.96

Ж70       3. Септемврина Костова (АтлМастърс)   4:58.51

 

1500 м                                 Ж40       1. Таня Димитрова (Атлет Мездра)         5:10.61

Ж55       1. Малина Иванова (АтлМастърс)        6:44.47

Ж70       3. Септемврина Костова (Атл Мастърс)

 

5000 м                                 Ж55       2. Малина Иванова (Атл Мастърс)       24:26.3

Ж70       2. Септемврина Костова (Атл Мастърс)  35:33.4

 

2000 м стипълчейз        Ж55       1. Малина Иванова (Атл Мадтърс)      10:57.1

 

80м преп.                          Ж40       1. Магдалена Христова (Атл Мастърс)  12.30

 

Скок дължина                 Ж40       1. Магдалена Христова (Атл Мастърс)  5.39

Ж55       3. Татяна Николова (Габрово)                3.70

Ж70       1. Иванка Иванова (Правец 92)              2.67

 

Тласкане гюлле             Ж35       1. Таня Дончева (Габрово)                       7.21

Ж45       4. Наташа Йорданова (Атл Мастърс)  8.71

Ж50       3. Нели Борисова (Атл Мастърс)           8.14

4. Юлияна Борисова (Олимпия Вр) 7.68

Ж60       4. Паулина Велчева (Атл Мастърс)      8.32

Ж65       2. Стефанка Николова (Атл Мастърс) 8.28

Ж80       1. Любов Ходеева (Правец 92)                              5.32

 

Мятане диск                    Ж50       4. Нели Борисова (Атл Мастърс)           19.57

Ж60       1. Паулина Велчева (АтлМастърс)       22.78

Ж80       1. Любов Ходеева (Правец 92)                              11.52

 

Хвърляне чук                  Ж35       1. Таня Дончева (Габрово)                       25.30

 

Хвърляне копие            Ж35       2. Таня Дончева (Габрово)                       24.46

Ж45       1. Христина Георгиева (Атл Мастърс)                35.62

Ж45       3. Наташа Йорданова (Атл Мастърс)  26.04

Ж70       1. Иванка Иванова (Правец 92)              17.05

 

 

Щафета 4х100 м             Ж40       Сборен (Т.Димитрова, В.Първанова, Магд.Христова;

М.Пападопулу)                              53.01

Ж55       Сборен отбор                                                 73.46

 

Щафета 4х400 м             Ж55       2. Сборен отбор                                            7:22.51

Ж45       1. Сборен отбор                                            5:31.99

 

Балканска щафета        Ж45       2. Сборен отбор                                            4:52.24

800х400х200х100            Ж 55      2. Сборен отбор                                            6:08.88

 

5000 м сп.ходене           Ж60       Върбинка Димитрова (Атл 2002 Вн)    46:10.9

 

По общия брой медали българите спечелиха общо 95 медала (41 златни, 35 сребърни и 19 бронзови – мъже 22+19+7 и жени 19+16+12). А състезателите на Украйна, въпреки че участват уж извън класирането, получават златни медали и ги награждават на стълбичката ведно с официално класираните!

 

Снимки: архив на Свилен Митрофанов

 

 

0 Коментар
0

Подобни статии

Остави своя коментар

Съдържанието е обект на авторски права и не може да бъде копирано.